Kemo Čamdžija

Ovo je profil iz mandata (2014)

100%
Broj pitanja: 16
Broj odgovora: 16
Stranka
SDA
Parlament
Narodna Skupština RS
Dom parlamenta
Vijeće naroda
Kratka biografija

Rođen je 20.06.1961. u mjestu Kukavice – Rogatica. Doktorsku disertaciju iz oblasti ekonomije je odbranio 27.05.2016. godine, te je tako postao Doktor ekonomskih nauka.

Izborna jedinica
Pozicija
Delegat

Pitanje: Gospodine, postovanje velikoMolim vas odgovorite mi, zasto u RS zakon "kucni red" ne vazi za kuce ?Znamo da vazi u zgradama ali posto ja ne zivim u zgradi vec u kuci, u ulici gdje su samo kuce a komsije su mi poprilicno bucne svaki dan i to od 12 do 6-7 a nekad i duze, ja nemam odmor.

Pitanje postavljeno: 05.03.2018  Podijeli. Vidi pitanje

Odgovor:

Poštovani, pomenuli ste da se "kućni red" reguliše zakonom i dobro ste primijetili, u oblasti kolektivnog stanovanja, odnosno u zajednicama etažnih vlasnika. Problem koji Vi navodite predmetno se reguliše opštinskim, odnosno gradskim odlukama o komunalnom redu. Pomenutim odlukama se definišu mnoga slična pitanja pa tako i pitanje buke i radno vrijeme ugostiteljskih i drugih objekata. Nadzor nad provođenjem odluke vrši komunalna policija uz asistenciju policije. Primjedbe, prigovori i žalbe na buku mogu se podnijeti u policijskoj stanici i komunalnoj policiji opštine, odnosno grada. 


Datum odgovora: 14.03.2018

Pitanje: Postovani smatra te li da je nekulturno ne odgovoriti na postavljena pitanja parlamentarcima ili je to pokazatelj koliko su im građani interesantni od izbora do izbora.

Pitanje postavljeno: 16.03.2017  Podijeli. Vidi pitanje

Odgovor:

Parlamentarci bi trebali odgovoriti na sva pitanja, koja im postave građani. Imajući u vidu tešku socio-ekonomsku situaciju građana u Bosni i Hercegovini, njihova pitanja su teška i kompleksna pa je na njih nekada teško odgovoriti. Međutim, građani imaju puno pravo tražiti odgovore na pitanja koja ih tište, a parlamentarci su dužni da daju tačne, blagovremene i adekvatne odgovore.


Datum odgovora: 31.03.2017

Sva direktna pitanja

Pitanje: Da li smatrate da se ovim zakonom ispunjava presuda Ustavnog suda BiH?

Pitanje postavljeno: 25.10.2016  Podijeli. Vidi pitanje

Pitanje na zakonu: Prijedlog Zakona o Danu Republike Srpske

Vidi sva pitanja na zakonu

Odgovor:

Zakonom o Danu Republike Srpske ne implemetira se odluka Ustavnog suda BiH. Ustavni sud Bosne i Hercegovine donio je odluku broj: U-3/13 od 26.11.2015. godine kojom je utvrdio da član 3.b) Zakona o praznicima Republike Srpske („Službeni glasnik Republike Srpske“ broj 43/07) nije u skladu sa članom I/2. Ustava Bosne i Hercegovine, članom II/4. Ustava Bosne i Hercegovine u vezi sa članom 1.1 i članom 2.a) i c) Međunarodne konvencije o ukidanju svih oblika rasne diskriminacije i članom 1. Protokola broj 12. uz Evropsku konvenciju za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda, datum 9. januar ne može biti više prihvatljiv, htjeli to građani Republike Srpske ili ne. Takođe, Ustavni sud Bosne i Hercegovine istom odlukom naložio je Narodnoj skupštini Republike Srpske da u roku od šest mjeseci od dostavljanja odluke Ustavnog suda, usaglasi član 3. b) Zakona o praznicima Republike Srpske sa Ustavom Bosne i Hercegovine i o tome obavijesti Ustavni sud.

Dakle, Zakonom o Danu RS "izigrava se" odluka Ustavnog suda BiH, nevješto se stvara privid njene implementacije i omogućava da Dan RS, kao sekularni praznik, bude proslavljan kao vjerski praznik, isključivo građana pravoslavne vjeroispovijesti, tj. srpskog naroda.

 

 


Datum odgovora: 10.11.2016

Pitanje: Da li smatrate da RZS treba objaviti rezultate Popisa stanovništva na području Republike Srpske, iako je Agencija za statistiku BiH već objavila rezultate?

Pitanje postavljeno: 08.07.2016  Podijeli. Vidi pitanje

Pitanje na zakonu: Prijedlog Zakona o obradi i objavljivanju rezultata Popisa stanovništva domaćinstava i stanova 2013. godine u Republici Srpskoj

Vidi sva pitanja na zakonu

Odgovor:

Smatram da bi eventualno objavljivanje rezultata Popisa stanovništva na području Republike Srpske od strane Republičkog zavoda za statistiku RS bilo bespotrebno, kontraproduktivno, štetno i bilo bi suprotno odredbama Zakona o popisu stanovništva BiH. Takođe, obrada i objavljivanje rezultata popisa, samo u jednom entitetu, ne bi odgovaralo međunarodnim obavezama BiH, odnosno zajedničkim preporukama Evropske komisije i Statističkog biroa Evropske unije EUROSTATA, kao i Uredbi Evropskog parlamenta i Vijeća EU. Zatim, takve aktivnosti ne bi bile prihvaćene od IMO tima i ne bi bili međunarodno uporedivi.


Datum odgovora: 10.11.2016

Sva pitanja po zakonima