Narcisa Šiljegović

Ovo je profil iz mandata (2014)

67%
Broj pitanja: 6
Broj odgovora: 4
Stranka
SDA
Parlament
Skupština tuzlanskog kantona
Kratka biografija

Rođena je 1969. godine u Tuzli. Osnovnu školu je završila u Živinicama, a srednju Medicinsku školu i Medicinski fakultet u Tuzli. Članica SDA od 1992 godine i Asocijacije žena SDA OO Živinice od njenog osnivanja te od tada aktivno sudjeluje u njenom radu.

Izborna jedinica
Pozicija
Broj osvojenih glasova
10192

Pitanje: Kako objašnjavate situaciju u kojoj nijedan mladi sociolog u općini Srebrenik nema mogućnost da se zaposli u zavodu za socijalnu skrb? Sramota, šta se u ovom sektoru dešava, obični nepotizam i nepravda!

Pitanje postavljeno: 09.03.2016  Podijeli. Vidi pitanje

Odgovor:

Ja  lično  podržavam  zapošljavanje  mladih  ljudi  posebno  visoko obrazovanih  naša  budućnost  je  upravo u  borbi  za  zapošljavanje  mladog  i  kvalitetnog  kadra  i  bespoštednoj  borbi  protiv  nepotizma  i  nepravde,ali  trenutno  ne  raspolažem  konkretnim  podacima  vezanim  za  vaše  pitanje  i  ne mogu  Vam  adekvatno  odgovoriti. U narednom  periodu  pokušat  ću  stupiti  u  kontakt  sa  nadležnom  službom sa  ciljem  detaljnijeg  upoznavanja  sa  naznačenom  problematikom  na  osnovu  čega  bih  mogla  da  dam  neki  konkretniji  odgovor  ,stav  i  mišljenje.

     S  poštovanjem,

                                                                                                Šiljegović  dr  Narcisa


Datum odgovora: 10.03.2016

Pitanje: Poštovani,Zašto u Pravilniku za zapošljavanje prosvjetnih radnika na području TK nema , ili je namjerno izostavljeno, kategorije civilnih žrtava rata, posebno poginulih i ranjenih '92? Ako prava civilnih žrtava rata postoje u Federalnom i Zakonu Tuzlanskog kantona ne vidim razlog zašto ih Pravilnik Ministarstva za nauku, kulturu i sport "izbacuje". Civilne žrtve rata, kao i njihovi članovi porodica, koji apliciraju na posao, a koji potpadaju pod ovaj Pravilnik nemaju nikakva prava. Naime, ako je nečiji otac poginuo u ratu, ili čak oba roditelja, ta osoba nema niti jedan postotak uvećanja, kao što to.npr imaju druge kategorije, radna obaveza, borci itd. Znači li to u ovom slučaju i da se žrtve dijele na vojne i civilne? MInistar za socijalni rad i politiku nikada, koliko ja znam, u Skupštini TK nije postavio ovo pitanje.

Pitanje postavljeno: 21.04.2016  Podijeli. Vidi pitanje Parlamentarac/ka nije odgovorio/la na ovo pitanje.

Sva direktna pitanja

Pitanje: Kako je moguce izjednacavanje vjerskih skola sa gimnazijama? Da li mislite da time podsticete vjersku netrpeljivost?

Pitanje postavljeno: 29.03.2016  Podijeli. Vidi pitanje

Pitanje na zakonu: Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i odgoju TK

Vidi sva pitanja na zakonu

Odgovor:

Poštovani, ovo pitanje mi nije jasno u potpunosti naime, ne razumijem na šta mislite kad kažete izjednačavanje u kom vidu izjednačavanje .Možda mislite pri upisu na fakultet ili pri zaposlenju,pa bih Vas molila da pojasnite ovo pitanje kako bih mogla odgovoriti.


Datum odgovora: 12.04.2016

Pitanje: Poštovana gospodo, ne želim Vam postaviti nikakvo pitanje već predložiti da u Zakon o značajnim datumima, događajima i ličnostima TK, pored do sada navedenog, uvrstite po jedan datum za svaku općinu sa područja Kantona. Izbor o prijedlogu događaja, datuma ili ličnosti, koji bi se našao u Zakonu, prepustiti općinskim organima. Nekoliko desetina hiljada KM za potporu u obilježavanju ovih datuma neće obogatiti općine ili organizatore niti će osiromašiti Kanton a time bi vlast ipak dala do znanja da joj je stalo da sačuva uspomene na teška vremena i značajne događaje posebno iz odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992-1995. Nije realno da se jedna bitka (ničim ne umanjujem njen značaj) kao što je "Gradačački oklopni voz" tretira na taj način i izdvaja od svih drugih na ovim područjima. Ne znam zašto je to tako ali nabrojat ću samo par značajnih događaja u kojima sam i lično učestvovao a koji s ove tačke gledišta imaju isti ili veći i značaj i težinu od bitke-događaja koji je uvršten u Zakon. 1. Tokom maja i juna 1992.godine, na prostoru općine Sapna se odigralo na desetine velikih bitki u kojima su pripadnici tada TO BiH izvojevali značajne pobjede, u tom periodu (10. maja) zarobljen je tenk i samohotka koji su bili prvi oklopnjaci u posjedu Armije BiH, odnosno tada TO BiH. 2. Tokom jula, augusta i septembra, borbe su se prenijele u tada opkoljeni Teočak, i u nizu bitki oslobođena je velika teritorija koja je privremeno bila okupirana, deblokiran Teočak i spašeno više od 10.000 ljudi koji bi sigurno doživjeli sudbinu civila iz Zvornika, Srebrenice, žepe ili drugih podrinjskih gradova i mjesta. 3. 22.marta, na prostorima sadašnjih općina Sapna i Teočak odigrala se velika bitka i slomljena je jedna od najvećih neprijateljskih ofanziva u BiH. Samo na mjesto Kovačeviće direktno je krenulo u napad 20-tak oklopnjaka. U cjelodnevnoj, neravnopravnoj borbi, ostvarena je velika pobjeda koja ne znam po čemu bi bila manja i žešća od one izvojevane u Gradačcu. Potpuno je uništeno ili oštećeno nekoliko tenkova (desetak), neprijatelju su naneseni veliki gubitci u žs i mts-u. Za isti dan u mjestu Keruše, općina Doboj jug, desila se gotovo identična bitka sa sličnim ishodom, čiji žačaj je u medijima u BiH daleko veći od ove bitke u Kovačevićima.

Pitanje postavljeno: 28.03.2016  Podijeli. Vidi pitanje

Pitanje na zakonu: Nacrt zakona o značajnim datumima, događajima i ličnostima na području TK

Vidi sva pitanja na zakonu

Odgovor:

Poštovani gospodine,

U potpunosti podržavam  Vaš prijedlog i smatram da ste apsolutno u pravu.Mogu samo da kažem da ću se potruditi da se Vaš prijedlog čuje i nadam se da će nadležni imati sluha za isti.


Datum odgovora: 12.04.2016

Sva pitanja po zakonima