Haris Šabanović

100%
Broj pitanja: 8
Broj odgovora: 8
Stranka
SDA
Parlament
Parlament Federacije BiH
Dom parlamenta
Predstavnički dom
Kratka biografija

Haris Šabanović rođen je u Mostaru 1990. godine. Osnovnu i srednju školu završio je kao učenik generacije. Ekonomski fakultet Univerziteta „Džemal Bijedić“ završio je također u Mostaru. 

Bio je koordinator za rad Info servisa za mlade Medžlisa Islamske zajednice Mostar, predsjednik Unije studenata Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru, član Senata Univerziteta te predsjednik Asocijacije mladih SDA HNK od 2015. do 2020. 

Trenutno je predsjednik Asocijacije mladih SDA BiH, član Predsjedništva i Glavnog odbora SDA BiH. Član je Generalne skupštine ICYF (Islamic Conference Youth Forum) sa sjedištem u Istanbulu.


Izborna jedinica
9
Pozicija
Broj osvojenih glasova
3253

Pitanje: “Auf Basis der Unterlagen können wir die Gleichwertigkeit des Abschlusses mit einem Bachelor of Science in Psychologie an einer deutschen Hochschule mit Schwerpunkten in Pädagogischer Psychologie und Klinischer Psychologie bestätigen”. Zar nije žalosno da nas nijemci priznaju i kako vidite u izvodu iz nostrifikacije poseban naglasak na razvijene kompetencije stavljaju na na KLINIČKU PSIHOLOGIJU koju zgaovornici zakona o psihološkoj djelatnosti bez pedagoga-psihologa najviše ističi kao prepreku da budu u istom prepoznati. Samo u BiH se naša pedagogija-psihologija ne uvažava. Nostrificirane diplome pedagoga-psihologa u zemljama Evropske unije su dostupne i širit će se društvenim mrežama, a vi onda objašnjavajte mladima koji odlaze zašto ih vlastita država osporava ukoliko usvojite zakonski okvir kojim neće biti prepoznati.

Pitanje postavljeno: 29.02.2024  Podijeli. Vidi pitanje

Pitanje na zakonu: Nacrt zakona o djelatnosti psihologa u Federaciji Bosne i Hercegovine

Vidi sva pitanja na zakonu

Odgovor:

Poštovani,

Dobio sam više upita na ovu temu, i da vam budem iskren nije mi jasno kako smo uopće od ovoga napravili problem. 

Sa ovom tematikom sam se upoznao detaljno u pripremi ove sjednice kroz razgovore sa više udruženja iz predmetne oblasti. Pozitivno u svemu ovome je što se radi o Nacrtu zakona, koji tek treba proći procedure javne rasprave, i čuti vox populi o ovom ishitrenom prijedlogu. Tek tada će se naći pred zastupnicima u formi Prijedloga zakona za usvajanje. Ovo kažem sa aspekta konačnosti, da ovo srećom nije konačan prijedlog, koji ćemo "brusiti" kroz navedene procedure, od javne pa onda parlamentarne rasprave. Naravno da odgovor ne smije biti u napuštanju zemlje, niti se bilo kojoj populaciji smije nanositi nepravda.

Za sva dalja pitanja stojim Vam na raspolaganju. 


Datum odgovora: 13.03.2024